Niech żyje królowa! Duet Karl Lagerfeld i Lindsey Wixson

Nowa Maria Antonina według Karla Lagerfelda to fantastyczny projekt, który scala tradycję ze współczesnością.

© Harper's BAZAAR


„Couture’s Flights of Fancy” to tytuł edytorialu dla kwietniowego wydania amerykańskiego magazynu Harper’s Baazar US. Modelka Lindsey Wixson stanęła przed obiektywem samego Karla Lagerfelda. Cała koncepcja utrzymana jest w stylizacji à la Maria Antonina. Kontrowersyjna królowa Francji stała się współczesną muzą dla światowej sławy projektanta. Lindsey ma na sobie jej słynne upudrowane peruki, różowe policzki. W efekcie powstały zmysłowe, subtelne kadry. Fantazyjność ujęć podkreśla eteryczne światło. Za kreację strojów odpowiada Amanda Harlech, która wybrała kolekcje ubrań m.in. takich domów mody jak Giambattista Valli, Giorgio Armani, Chanel, Versace i Dior — według niej najlepsze na nowy sezon wiosenny. Nowa Maria Antonina ma na sobie płaszcz i suknię od Versace, kostium od Chanel, sukienkę od Diora i Armaniego, bolerko i kombinezon od Schiaparelli. Całość uzupełnia bogata biżuteria.
Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

“The Life of Man”, czyli fotograficzny portret współczesnego mężczyzny Damian Chrobak: "Fotografia uliczna jest jak polowanie, trzeba zdać się na instynkt" Niesamowite bajkowe portrety Alexii Sinclair doprowadzone do perfekcji "Bycie w centrum wydarzeń wciąga" - Sławomir Kamiński zdradza kulisy pracy zawodowego fotografa polityków Nie będę...seria szkolnych fotografii Jamie Johnson Kamper, deska surfingowa i aparat zamiast pracy dla Ralpha Laurena Jak zarabiać na zdjęciach? Opowieści fotografów o ich pierwszych zleceniach O wadach i zaletach pracy fotografa freelancera – opowiada Bartek Sadowski Fotografie miejskich krajobrazów pocięte w czasie Epidemia gruźlicy na Ukrainie na zdjęciach Maxima Dondyuka Fotografowanie dymu doprowadzone do perfekcji Tak powinna wyglądać fotografia rodzinna! Fotografia akcji - z czym to się je? Mitch Dobrowner - fotograf ścigający tornada Świeże spojrzenie na afrykańską sawannę W latach 60. modelki fotografowano w przezroczystych bańkach Nie taki żywioł straszny Ginące plemiona świata na zdjęciach z 5 kontynentów Interesujące wariacje z Polaroidem, czyli wzór dla Instagrama "Upadłe księżniczki", czyli gdy szczęśliwe zakończenie nigdy nie nadchodzi Niesamowite krajobrazy Azji w obiektywie emeryta W czasie deszczu... fotografowie się nie nudzą! Żołnierki Kaczinu, zbuntowanej republiki birmańskiej, na zdjęciach Adriane Ohanesian Simon Menner sfotografował snajperów niemieckiej armii. Tylko gdzie oni się podziali?

Popularne w tym tygodniu:

Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego?